سلام

امروز قصد دارم در مورد آموزش متره و برآورد و اهمیت آن صحبت کنم. به نظر شما چرا یک مترور باید به روش اجرای کار آشنا باشد؟ آیا شما میتوانید تنها با انجام عملیات های ضرب و جمع و تفریق به راحتی متره و برآورد درستی داشته باشید؟

من در این سالها خیلی شنیده ام که می گویند متره کردن که دقیقا همان حجم به دست آوردن است و برآورد هم قیمت را در متره ضرب کردن. بله دقیقا همین است اما کمی متفاوت تر اجازه دهید بگویم اصلا متره و برآورد چیست؟

اگر به چندین مرجع مختلف در مورد متره مراجعه کرده باشید همگی در یک جمله و آن‌هم این‌ که متره به محاسبه و اندازه‌گیری مصالح مورد نیاز برای اجرای یک پروژه یا محاسبه و اندازه‌ گیری مصالح بکار رفته در یک پروژه اجرا شده، گفته می‌شود.

قبل از هر چیز باید این نکته را گوشزد کنیم که علم متره تنها خاص رشته عمران نیست بلکه از این علم در شاخه‌ های دیگر مهندسی مثل مهندسی مکانیک و صنایع یا حتی در زمینه­ های از قبیل خرید و فروش محصولات غذایی یا کشاورزی و… نیز بهره‌ برده می­ شود. متره در واقع به معنای متر کردن است به این معنا که ماقبل و بعد از انجام هر عملیاتِ عمرانی متر می­ کنیم، اما مگر قبل و بعد از یک عملیات عمرانی اندازه ­ها متفاوت است؟ یا اصلاً مگر متره کردن بعد از پایان کار معنا دارد؟

جواب مثبت است. اما سؤالی که شاید الان ذهن شما را درگیر کرده باشد این است که مفهوم متره کردن برای کدام حالت معنا پیدا می ­کند؟ یعنی یک پیمانکار پول کار خود را قبل از اجرای پروژه و با برآورد نقشه­ های تحویلی کارفرما دریافت می­ کند یا بعد از آن؟

اصلاً متره کردن یک پروژه توسط چه کسی انجام ­می ­شود؟ پیمانکار یا کارفرما؟ برای متره کردن چه ابزاری لازم داریم؟

دوستان حتما به مقاله کلیات متره و برآورد سبزسازه سری بزنید همان ابتدا کار خیلی خوب متره و برآورد را معنی کرده اند.

خب اگر فکر می کنید شما جزو آن دسته از مهندسین هستید که دقیقا می دانید وظایف یک مترور چیست و به دنبال آموزش آن هستید به شما تبریک می گویم در واقع شما در یک قدمی پولدار شدن هستید.

آموزش های رایگان متره و برآورد آپارات کمک خیلی خوبی به شما می کند تا ابتدا راه بیفتید.

بعد از آن هم می توانید به سراغ دیگر آمورش ها بروید اما من پیشنهادم دیگر آموزش ویدئو یی دیدن نیست

بعد از اینکه ویدئو های رایگان را مشاهده کردید قطعا باید به سراغ یک منبع جامع تر بروید. فورا به سراغ یک کتاب فروشی بروید و کتاب متره و برآورد را خریداری کنید.

پس از اتمام این کتاب نوبت آن رسیده است که با یک مترور حرفه ای صحبت کنید تا اجازه دهد شما به عنوان کارآموز در کنار او باشید و حرفه ای شوید.

اگر سوالی دارید حتما با من در میان بگذارید. موفق باشید

منبع:

مدرسه عمرانی ها

طراح حرفه ای سازه متره ,یک ,برآورد ,های ,آموزش ,  ,و برآورد ,متره و ,بعد از ,متره کردن ,در یکمنبع

پاسخ تشریحی آزمون محاسبات نظام مهندسی

مزایا و معایب تیر آهن لانه زنبوری

مفصل پلاستیک چیست؟

بررسی مهاربند یا بادبند

محاسبه ممان اینرسی با فرمول

سقف تیرچه بلوک چیست؟

سنجاقک در ستون بتنی

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

خرید و فروش تردمیل با قیمت مناسب دیجیتال خبر انلاین گلکسی فان - کهکشان سرگرمی توانایی naslebartar یوزرنیم و پسورد نود 32 | لایسنس نود 32 | آپدیت نود 32 (رایگان) vape online sale بهترین سایت اجناس فوق العاده